Aké parametre musím poznať, pri výbere schodiska?
Na posúdenie vhodného typu je potrebné poznať výšku podlažia (podlaha-podlaha), silu stropnéj dosky (kvôli správnej podchodovéj výške) a veľkosť stropného otvoru.

 

 

V akej fáze stavby / rekonštrukcie sa stavebnicové schody inštalujú a aká je príprava?
Schody sa inštalujú na finálnu podlahu. Hotové by mali byť aj omietky a maľba a stavebne dokončený stropný otvor. Pre kotvenie nie sú žiadne špeciálne požiadavky, vždy musí ísť o pevné miesto (drevo, betón, železo a pod.)

Aký typ schodiska vybrať?
Tu nie je možné uviesť jednoznačnú odpoveď. Všetko vychádza z priestorových dispozícií. Rozmery otvoru a prípadne aj miestnosti je potrebné uviesť pri prvotnej komunikácii. Veľmi nám pomôže pre posúdenie vhodného typu, keď nám pošlete foto priestoru. Niekde je vhodnejšie točité vretenové schodisko a inde zase jedno alebo viac ramenné schodisko. Viac informácií možno nájsť v rubrike Ako správne vybrať schody

Z akého materiálu sú stupne a konštrukcia stavebnicových schodísk?
Stupne interiérových modelov sú vyrábané z lepené škárovky, masív drevo o sile 40mm. Vonkajšie modely majú stupňa z pozinkovaného plechu.

Aká je nosnosť stavebnicových schodísk?
Nosnosť schodiska sa líši podľa modelu. Väčšina stavebnicových schodísk má nosnosť 200-300 kg. Pôdne (mlynárskej) schody 130 kg. Tento údaj možno dohľadať v montážnom liste u každého modelu.

Je možné vybrať farbu stupňov a konštrukcie?
Áno, u väčšiny modelov je na výber viac farieb konštrukcie a madlá a tiež drevené nášľapy idú dodať buď prírodné lakované, alebo vo svetle a tmavo hnedej farbe bez príplatku.

Jako nám budú schody dodané a koľko stojí doprava?
Stavebnicové zostavy schodísk zasielame v rozloženom stave, balené v drevenné či papierové krabici na palete. Doprava je zdarma.

Je možné si objednať montáž schodiska?
Všetky modely tzv. stavebnicových schodov sú primárne určené na montáž svojpomocne (montážny návod je priložený alebo je k stiahnutiu na našich webových stránkach). Zostavenie schodiska nie je nijako zložité a šikovný kutilovia alebo remeselníci zvládnu v dvoch montáž sami. Montáž možno ale samozrejme u nás aj doobjednať. Cena sa zvyčajne pohybuje od cca 350€ do 450€

Je možné si objednať odbornú konzultáciu a zameranie priamo u nás?
Pre väčšinu prípadov stačí zaslať podklady emailom (výška podlažia, sila stropu, rozmer stropného otvoru + foto). Všetko potom ešte zo zákazníkom konzultujeme telefonicky. V individuálnych a zložitejších prípadoch, kedy si zákazník nie je istý či potrebuje poradiť na mieste, je možné u nás túto službu objednať. Tu požadujeme zálohovú platbu 80€. Túto sumu Vám potom pri objednávke a dodaní odpočítame od ceny schodiska.

Aká je záruka na schodisko?
Na každé stavebnicové schodisko poskytujeme štandardnú záruku, tzn. 24 mesiacov. V prípade akejkoľvek závady Vám zašleme náhradný diel.

Mám záujem len o kovovú konštrukciu, je možné ju objednať bez nášľapov?
Bez drevených nášľapov sa bohužiaľ typizované stavebnicové schodisko objednať nedá. Nosná konštrukcia každého modelu je dimenzovaná na dané zaťaženie a teda aj rozmer stupňa. Pri požiadavke na samostatnú konštrukciu - chrbticu však môžete svoju požiadavku zaslať pre zákazkovú výrobu. Viac informácií nájdete na našich CZ webových stránkách

Kedy vybrať stavebnicové schodisko a kedy schodisko na zákazku?
Stavebnicové schody spadajú do kategórie tzv. vedľajších schodísk. Nájdu teda uplatnenie všade tam, kde je menej miesta (napríklad do podkrovia, kde je miestnosť na spanie, pracovňa, jeden alebo dve izby apod.) Ak je obytné patro s viacerými izbami, vrátane sociálneho zariadenia, je potrebné zhotoviť vo väčšine prípadov konštrukciu s parametrami hlavného schodiska. Tu normy požadujú minimálnu čistú hĺbku nášľapu 21cm + 4cm presah a priechodná šírku ramena podľa možností 80-90cm.

Aké sú dodacie lehoty a platobné podmienky?
Základné modely typizovaných stavebnicových zostáv dodávame do 2-3 týždňov. Najpredávanejšie zostavy sú aj skladom. Modely, kde sú potrebné individuálne úpravy dodávame do 4-5 týždňov. U schodísk vyrábaných na zákazku je nutné počítať s dodaním okolo 8-10 týždňov.

V sumách do 1500€ u štandardných prevedení bez individuálnych úprav nie je nutná platba vopred. Platba je možná v hotovosti dobierkou pri dodaní. Pre ostatné prípady požadujeme zálohovú platbu alebo platbu vopred (prevodný príkaz na základe vystavenej předfaktury na účet u SK banky)

 

SLEDOVANIE ZÁSIELKY

Odkazy: Schody Plus Česká republika |